Poker a gra na giełdzie – czy te ,,gry” są do siebie podobne?

Niektórzy ludzie uważają, że inwestor na giełdzie papierów wartościowych ma sporo wspólnego z graczem pokera. W końcu tak jak i oni, zarabiający inwestorzy muszą wiedzieć jak podejmować właściwe decyzje w środowisku w którym tak naprawdę dużą rolę odgrywa szczęście i umiejętności. Ale czy to prawda, że grę w pokera jest podobna do inwestowania na giełdzie papierów wartościowych? Na to pytanie odpowiemy wam już za chwilę!

Poker a gra na giełdzie – czy te ,,gry” są do siebie podobne?

W obu przypadkach tylko właściwa decyzja prowadzi do zarobku

Podczas podejmowania decyzji zarówno na giełdzie jak i w pokerze nie można zdawać wyłącznie na swoje przekonania, ponieważ mogą one prowadzić do naszej straty. Tak naprawdę im inwestor jest bardziej inteligentny, tym problem o jego przekonaniach do swojej racji staje się mniejszy, przez łatwiej jest mu przyznać się przed samym sobą, że może się on się pomylić. Postawa dobrego inwestora to w końcu dążenie do takiego postępowania, które prowadzi do zarobienia zamierzonej przez niego kwoty.

Eksperci przekonują, że w tym celu mądry inwestor, na wzór wytrawnego pokerzysty, musi otworzyć się na wszystkie przychodzące informacje, jakie tylko może zdobyć i dodatkowo dostosowywać swoją strategię, w relacji do otrzymanych bodźców.

Czy tak jest naprawdę?

Tak jak w pokerze online, na giełdzie nigdy nie posiadamy wszystkich informacji, które są potrzebne do pewnego grania (lub inwestowania) – może starać się jedynie je przewidzieć. W pokerze dużą rolę odgrywa szczęście, nigdy bowiem nie wiadomo, komu przypadnie lepsza karta. Inwestor, tak jak i profesjonalny pokerzysta, musi sprawić, by większość podejmowanych decyzji była właściwa, co przy właściwym zarządzaniu prowadzi do odpowiednich zysków.  Poza tym, zarówno pokerzysta, jak i inwestor, muszą znać odpowiedni moment, aby ucinać straty – czyli po prostu odejść od stolika, bądź komputera. Co zabawne, poker online w naszym kraju do dość niedawna był niemożliwy do zagrania – w odróżnieniu od gry na giełdzie.

darmowy bonus bez wpłaty w sts 2020
Darmowy bonus bez depozytu w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Najpierw, pod koniec 2018 roku pojawiło się Total Casino, które jednak pozostawiało sobą sporo do życzenia, ponieważ pokerzyści mogli jedynie grać przeciwko wirtualnym przeciwnikom. Dopiero z przyjściem 2019 roku pojawiła się usługa sts betgames – czyli legalne obstawianie kart online.

Naturalnie aby ominąć przepisy, nie gramy sami w karty – robią to za nas gracze transmisji online – my tylko obstawiamy, która ręka według nas wygra rozdanie.  Jednakże betgames sts ma ten plus, że mimo iż nie jest to stricte gra w pokera, to bardzo łatwo można tą usługę przyrównać do inwestowania na giełdzie, ponieważ jak w przypadku kupowania akcji i czekaniu na rezultat – tak samo jest w Betgames STS, tylko że tutaj raczej aż takie monumentalne ilości pieniędzy raczej nie występują, chociaż nie jest to powiedziane że w przyszłości nie pojawi się ktoś, kto będzie chciał obstawiać ogromne sumy w Betgames STS. Czy więc inwestowanie jest podobne do gry w pokera? Według nas – tak, ale to już musicie ocenić sami.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Mariusz

Najlepszy bukmacher internetowy musi graczom oferować atrakcyjne promocje i bonusy bukmacherskie, wysokie kursy, niską marzę bukmachera i bardzo bogatą ofertę zakładów sportowych.

Legalni bukmacherzy online

Back to top button