Naciągacze w bukmacherce – czyli jak wykorzystać naiwność ludzką

Internet to bardzo przyszłościowe miejsce, w którym możemy zrobić niemalże wszystko. Od zamówienia przereklamowanego prezentu na święta po zlecenie budowy domu. Niestety jak w każdym, wolnym i nieregulowanym przez praktycznie żadne prawa (nie mówimy tu o regulaminach domen) czasami zdarzają się ludzie, którzy nie mają dobrych intencji. W tym artykule postaramy się zidentyfikować kilka rodzajów zachowań naciągaczy.

Naciągacze w bukmacherce – czyli jak wykorzystać naiwność ludzką

Grupy VIP na facebooku – podejrzana sprawa

Na facebooku co jakiś czas pojawia się jakaś osoba, kto wygrywa sporo zakładów live i zaczyna o niej być głośno. Liczne pozytywne komentarze i lajki to w tym wypadku norma. Niestety większość takich ludzi po prostu używa w tym wypadku fałszywych kont, ponieważ wcześniej mieli niską skuteczność i liczą po prostu na łut szczęścia. Bardzo często są to osoby, które nie specjalizują się w żadnej dyscyplinie i typują co popadnie. Wracając do tematu, ludzie oczywiście są ciekawscy z natury (a wiadomo że ciekawość to pierwszy stopień do piekła) przez co starają się podpytać tą osobę jak mu się to udało. Oczywiście nasz naciągacz odpisuje na niektóre komentarze aby utrzymać pozory, lecz po dłuższej chwili oznajmia że ,,robi się tu za duży bałagan” oraz że ,,czas otworzyć naszą własną grupę” gdzie będą mogli się swobodnie wypowiadać. Ale ale. Nic za darmo, wstęp na grupę jest płatny. No przecież ,,mistrz” nam za darmo nic nie zdradzi, bo co by z tego miał. Tutaj powinna nam zapalić się pierwsza lampka ostrzegawcza w głowie.

No ale dobrze, przecież chcemy się dowiedzieć jak zdobyć te miliony które mu się udało zdobyć. No więc płacimy te 2zł i wchodzimy na jego grupkę, a tam już czekają na nas posty typu ,,na pewno wygracie dużą sumę jeśli obstawicie xyz u tego buka”, co najczęściej kończy się linkiem do serwisów nielegalnych bukmacherów. Jest prawie stuprocentowa szansa że jeśli jesteśmy aż tak naiwni, że zrobimy o co prosił nas naciągacz bez sprawdzenia, czy w ogóle ten bukmacher jest legalny, to jest spore prawdopodobieństwo że stracimy wszystkie pieniądze, które postawiliśmy.  Co ciekawe na facebooku można znaleźć również inicjatywy ludzi którzy starają się temu przeciwdziałać, (stronka typy bukmacherskie – oszuści jest tutaj dobrym przykładem) jednakże niestety takie inicjatywy posiadają zbyt małą popularność aby coś zmienić w tym wypadku.

,,Pisz priv” czyli naciąganie bezpośrednie

Następną zagrywką naciągaczy (głównie na facebooku) są komentarze pod tytułem „pisz priv”. Oszuści zazwyczaj mają kilka fałszywych kont na publicznych grupach bukmacherskich, gdzie każdy może dzielić się typami jak na przykład ,,Zawód Typer”. Następnie z tych fałszywych kont znajdują ludzi wykorzystując wyszukiwarkę członków grupy i rozsyłają prywatne wiadomości o  pewnych typach. Najczęściej są to wiadomości z typami na dokładny wynik. Mniej więcej wygląda to tak, że oszust wybiera z niekoniecznie tej samej rozgrywki kilka dokładnych wyników i rozsyła do kilkudziesięciu osób. Zmieniając lekko temat, pamiętajmy aby zawsze wybierać legalne zakłady bukmacherskie, ponieważ tylko wtedy mamy gwarancję na to, że nikt nas nie oszuka. Pierwszym naszym ostrzeżeniem w tym wypadku powinna była być sama wiadomość prywatna od tej osoby. Przecież jej nie znamy, prawdopodobnie też nigdy w życiu jej nie widzieliśmy na oczy bądź nawet z nią nie wymienialiśmy uwag pod postem.


Etoto zezwolenie Ministerstwa Finansów AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Mariusz

Najlepszy bukmacher internetowy musi graczom oferować atrakcyjne promocje i bonusy bukmacherskie, wysokie kursy, niską marzę bukmachera i bardzo bogatą ofertę zakładów sportowych.

Legalni bukmacherzy online

Back to top button